Od redakcjie-wydanie ŚRŚR nr 10/2006Czy już oglądaliście e-wydanie "Świata Radio" z września?
Od miesiąca istnieje możliwość otrzymania pisma w wydaniu elektronicznym. Jest to dokładnie to samo czasopismo, które trzymasz przed sobą w wersji papierowej, ale przygotowane w specjalnym formacie plików komputerowych Zinio.
Jeżeli jesteś prenumeratorem, to wersję elektroniczną masz za darmo: komputer oraz dostęp do sieci pozwala - na naszym przykładzie - dowiedzieć się, czym jest i jak działa prasa elektroniczna.Otóż "Świat Radio", podobnie jak inne czasopisma AVT, rozwija się, idzie do przodu, a postać cyfrowa jest naturalną konsekwencją postępujących przeobrażeń. Dzięki temu nie musisz już wychodzić z domu, a zamówiona prenumerata jest dostarczana do Ciebie automatycznie. Im dłuższą prenumeratę zamawiasz, tym jest to dla Ciebie wygodniejsze, a także tańsze.
Inne zalety? W cyfrowym czasopiśmie masz interaktywny spis treści, linki do stron internetowych, animacje... Raz pobrany magazyn możesz czytać bez podłączenia do Internetu. Sprawdź, jak to działa i czym różni się od wydania drukowanego!
Na pewno magazyn ma taki sam wygląd, taką samą zawartość redakcyjną i reklamową, jak wersja papierowa. Format cyfrowy zapewnia wrażenie czytania jak w wersji papierowej, a posiada ponadto wiele dodatkowych zalet, osiągalnych jedynie dla wersji cyfrowych.
Oto kilka z nich:
• Automatyczne dosyłanie każdego egzemplarza wprost na Twój komputer przez Internet w momencie oddania go do kolportażu (wcześniej, zanim dotarłby do Ciebie zwykłą pocztą).
• Możliwość oglądania magazynu w każdym miejscu i o każdej porze (także offline).
• Hiperłącza w spisie treści, które przeniosą Cię automatycznie do interesującego Cię działu, tematu lub artykułu.
• Linki do stron reklamowych i ewentualnie dodatkowego materiału redakcyjnego.
• Wyszukiwarka pomagająca znaleźć słowo lub temat w zaledwie kilka sekund.
• Opcja podświetlania tekstu i sporządzania notatek na stronach magazynu.
• Opcja "Prześlij znajomemu", pozwalająca na wysłanie darmowej kopii magazynu, łącznie z notatkami i uwagami.
• Funkcjonalne archiwum pozwalające kolekcjonować numery archiwalne bez zajmowania miejsca na półce. Numery archiwalne można w każdej chwili łatwo odszukać i posegregować, korzystając z wewnętrznej biblioteki i wyszukiwarki.
Nie namawiamy na siłę! Jeżeli jesteś tradycjonalistą, pozostań dalej przy wersji papierowej - wybór należy do Ciebie!
W tym numerze artykuł SP6LB na temat głosu cyfrowego rozpoczyna cały cykl materiałów dotyczących cyfryzacji elektroniki, która wejdzie także do Służby Amatorskiej. Tematy te są trudne, w szczególności dla zajmujących się najprostszymi formami krótkofalarstwa, jednak uważamy, że należy te nowe kierunki popularyzować, ponieważ na świadome poznanie problematyki potrzeba sporo czasu i przeczytania wielu, coraz bardziej złożonych, publikacji.
Redaktor Naczelny
Andrzej Janeczek
sp5aht@swiatradio.com.pl